lokale kołobrzeg

Domy na wynajem, dla tych, którzy korzystają, tylko nie mają sił kredytowej. Koleje w nauce nowego umieszcza na Witkowicach

Kołobrzeg

Domy na wynajem, dla tych, którzy żyją, lecz nie mają mocy kredytowej. Kolei w budowie nowego osiedla na Witkowicach

Nie 11, a 10 bloków, głównie z wnętrzami na wynajem dla tych mieszkańców, którzy jednak zarabiają, nie mają mocy kredytowej, która zezwala na zakup własnego lokalu – to istotna nowość w budowie miejskiego osiedla na Witkowicach. Za chwilę rusza przetarg na wybranie realizatora w organizmie „zaprojektuj i przygotuj”.

Najpierw, o czym teraz pisaliśmy, magistrat przygotował projekt uchwały, która pozwoli na wyciągnięcie, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, 2,62 – hektarowej działki dla Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To niezbędna formalność, która pozwoli na rozpoczęcie inwestycji. Na specjalnie przygotowanej konferencji, prezydent Anna Mieczkowska tłumaczyła, dlaczego miasto pisze na lokale na wynajem. – Bo takie inwestycje zatrzymają odpływ mieszkańców, zwłaszcza młodych, ponieważ budują majątek miasta i ponadto aktywizują działalność deweloperską, jednak tąż skierowaną do mieszkańców – wyliczała urzędniczka.

Jak posiada robić nowe osiedle? O tym, podczas briefingu mówił Robert Cieciora, prezes KTBS-ów; – Ponad 5600 m2 przestrzeni użytkowej, mieszkania modułowe, co będzie nam pozwalało na model na ich kojarzenie, gdy będzie zapotrzebowanie na większe lokale – wyjaśniał Cieciora. Co istotne inwestycja planuje być również zdrowa i nowa, i dzięki pomniejszeniu projektu o jakiś budynek mieszkalny, znajdzie się tutaj większa powierzchnia rekreacyjna, czyli plac zabaw, mini boisko czy siłownia zewnętrzna.

Miasto nie ma też gotowego regulaminu, który m.in. sprecyzuje grupę docelową mieszkańców, która takie apartamenty będzie potrafiła wynająć. Koszt czynszu został zaplanowany na 27 zł za metr, jednak wynajmujący zapłacą mniej. – Cenę będzie stanowił magistrat, który te lokale od KTBS-u wynajmie – mówi, w dyskusji z polskim portalem, rzecznik Michał Kujaczyński.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments