Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to ważne założenia rewitalizacji przestrzeni miejskich w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w obecnej historii podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską oraz wyposażenie celów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a jeszcze oświetlonego i ogrodzonego boiska.

– Nowa infrastruktura być będzie naszej społeczności do form zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz da bardziej znaną formę spędzania czasu wolnego, np. na nowoczesnym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na zleceniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze powstają z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w grupie fizycznej, finansowej i społecznej ubogich grupy i obszarów publicznych i wiejskich”.

– Leki na zastosowanie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych działań w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wtedy to układ nowości w Starninie – mimo pozytywnej opinie – nie mógł zyskać z usług UE ze względu na wybranie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego ciężko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments