„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„KOLEJ NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„PORA NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w współczesnej rzeczy odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent wspominałam o przygotowaniach miasta na najdroższe dni oraz bezpieczeństwu ludzi w sprawy dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła więcej o szukaniu odpowiednich rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które z poniedziałku nie będą chodzić do nauk. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Dlatego też planujemy wzmożone kontrole straży publicznej i władzy w tych polach, w jakich mogą skupiać się młodzi ludzie. Wszystko po to, by nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowie pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centra. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak wyjść do migracji osób z różnych państw, zwłaszcza tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Stanowimy w pewnym związku z częścią turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po wykonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze badali nie ale o to, bądź jego nieobecność nie wpłynie na zmniejszenie działań sztabu, ale jednocześnie o ocenę moralną takiego zachowania. – Na myśl i złożenia przyjdzie czas, natomiast pozwalajcie mi państwo obecnie na ostatnie reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie wymagał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments