Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Aktulności Informcje Kołobrzeg z Kołobrzegu

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby ciosem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do tego, że cena uzdrowiskowa powinna zostać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta istnieje w kształcie uzyskać około 30 milionów złotych. Jak myślała A. Mieczkowska, to końcu samo ile wynosi subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i miejscowa miałyby zostać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta dochodziła do Pierwszego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie następowałby podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że ważna opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dawane byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tegoż nie wiadomo.

Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła również chęć rozmów z parlamentarzystami naszego świata wszystkich opcji. Dlaczego cena istnieje naprawdę ważna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe podawany jest szereg obostrzeń. W samym Kołobrzegu, strefa Zaś to jedyna czwarta powierzchni miasta, na jakiej nie można odnaleźć żadnego przemysłu. To ponad obostrzenia dotyczące otoczenia oraz niższy dochód z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować całe te straty. Jeśli pieniądze z głównego funduszu zostaną przeznaczone na co drugiego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu też innych polskich uzdrowisk. Na razie to właśnie projekt. Jaki będzie dalszy stan tego przedmiotu tzw. Białej Księgi, będziemy przestrzegać na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments