KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na jakichkolwiek możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą potrafili wpływać cudzoziemcy. Na ten termin kontrolę graniczną wprowadzono dodatkowo w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie absolutnie w powołanych do ostatniego pomieszczeniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie możliwości będzie dopuszczalne tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni również na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie robiona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie wystarczająco do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w związku z wystąpieniem wielkiego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie organizować zadania przy użyciu sprzętu mobilnego, w oparciu o swoje zasoby kadrowe i we porozumieniu z Władzą i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co więc określa w realizacji dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na polem RP; cudzoziemcy będący prawo do produkcji na polem RP tj. cudzoziemcy odpowiedni do budowania pracy na takich samych zasadach co obywatele polscy; posiadający pozwolenie na produkcję, pozwolenie na produkcję sezonową, oświadczenie o daniu pisania pracy gościowi na polem RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić gościowi na przyjazd na polem RP, w trybie znanym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments