Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Aktulności artykuły Kołobrzeg Polityka z Kołobrzegu

Radny Piotr Rzepka na naszym wyglądu na portalu społecznościowym powiedział o własne rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się z nim skontaktować. Podobnie nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na budowie § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z uczestnictwa w Towarzystwo Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej opinii upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeżeli należy o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, jaka się zarysowuje ale po spojrzeniu na listę członków, odbiera jakiekolwiek danych na tak przydatne w mojej opinii zmiany personalne w Zarządzie.

W kontrakcie z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa jak a samej współpracy. Informuję, że w struktury nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, że od początku br. nie istnieję w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (która jest członkiem SRLGDMiP), w kontrakcie z czym PTTK na ważnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodność z SRLGDMiP, w tym szansę prezentowania w niej PTTK.

Pamiętając o PTTK nie potrafię sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zakończone i następnie będzie rozwiązane.

W moc miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią bardzo istotne role oraz w bliskim świata są już tradycją. Kołobrzeski oddział był jakąś z najdalszych organizacji w mieście (zał. r. 1947). Że przez lata nie widzieli tego znani włodarze. PTTK od centrum nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem start w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na jakim to udało się wynegocjować materiały z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i zobaczono wstępnie uwagi na ilość 15 tys. zł na jakich 9 tys. zł to koszta i 6 tys. zł było dostać samo PTTK.

Właśnie tak się nie stało. Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów zbliżonych do obecnego obozu władzy wszystko było skłonne od mojej jednej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści zupełnie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to odbierają również nie są mi za złe.

Platformie Obywatelskiej jak a samej Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam i raczej braku waszej pomocy pomimo danych na bliskich oczach upada PTTK. Mam okazję, że ludzie was za to zdadzą”.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments