Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Przedsiębiorcy nie pogodzili się na plac oferowany przez miasto, jako zastępczy, na godzina remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą był być słaby dojazd i wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą istnieje natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w współczesnym tle. Chociaż urzędnicy sprawdzą czyli na widać nie da się nic w współczesnym problemie zrobić. Alternatywą traktuje żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one określone pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z przedstawicielami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg również w tymże roku, tak by po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont rozpocznie się dopiero jesienią. Jak prowadzą handlujący, to wiosna stanowi dla nich najgorętszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej nawierzchni, na obszaru przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się również nowe punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments