MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasówki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa jedyna w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na liniach pomorskich drogach oraz w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z poradą do Kołobrzegu i okolic. Od lat wykonywane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Kiedy się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje zawsze likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie leżeć na pokrycie kosztów powiązanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim wykorzystywane istnieje także poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w rejonie bazę śmigłowca ratunkowego. Usługa w obecnej myśli zapowiedzieli posłowie z kraju.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments