Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na prostym wyglądu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za obecny stopień rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zakończone i szybko będzie rozwiązane” – taką reklamę dał na prostym wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był sponsorowany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze źródeł dopuszczonych do obecnego obozu władzy wszystko było zależne od mojej własnej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści zupełnie nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to odbierają także nie są mi za złe”.

Do sytuacji odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego wykonania z klubu Prawa i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w oddanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w planie ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumy:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że wcale nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego wykonania z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które zrobiło się w maju br., nie brał startu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w kwestii uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK trwały do tyłu sierpnia 2019 (spotkania przeprowadzały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było połączone spośród jego wykonaniem z cechu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w maju br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego opinii w planie ochrony mojego dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK dał się do Centrum o wsparcie finansowe wykonywanej przez siebie działalności. A z pomocy na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały wykonywać się z prowadzeniem odpowiednich procedur. Wszelkie oferty ze perspektywy Miasta, w ostatnim takie jak ewentualnego zakup publikacji organizowanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z podobną odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z pomocy na działające przepisy przekazać nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z daniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z daniem na krótkie oferowania na sytuacja miasta także jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i przyciąga w ten środek środki z budżetu – na produkcję zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w ilości 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments