Rowery miejskie 4 generacji? Szykują się nowe udogodnienia w systemie wypożyczania miejskich jednośladów

Rowery miejskie 4 generacji? Dokonują się nowe urządzenia w trybie wypożyczania miejskich jednośladów

Aktulności Kołobrzeg

Rowery miejskie 4 generacji? Szykują się nowe urządzenia w układzie wypożyczania miejskich jednośladów

W wysokich miastach tzw. 4 generacja rowerów miejskich jest co najmniej od ubiegłego roku, w Kołobrzegu jej wprowadzenie chciane jest na drugi sezon. Co to znaczy? Rower 4 generacji można korzystać bez tzw. stacji dokujących i dawać tam, gdzie klientowi jest wygodnie.

Poszerzenie systemu wypożyczania rowerów miejskich stosuje się z faktem, że pod koniec listopada mija się umowa z obecnym realizatorem projektu Kołobrzeski Rower Miejski czy firmą Nextbike. Miasto zamierza rozpisać przetarg na wybranie nowego wykonawcy, który oprócz zarządzania i korzystania bieżącą infrastrukturą tego stylu, stworzy i system 4 generacji. Chciane jest to połączenie suchszej i nowoczesnej wersji wypożyczania jednośladów. – W najkrótszych dniach winno stanowić wiadomo, jakie są możliwości – mówi nam Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy miasta.

W prawach nowego systemu, rower wypożyczony bezstacyjnie można oddać, na samej ze dziedzin, które będą do ostatniego wyznaczone. Pozostawione jednoślady nie mogą jedynie utrudniać ruchu innym użytkownikom infrastruktury drogowej. Wszystkie z grubszych centrów jest swój dopracowany system; w Odróżnieniu rower 4 generacji można pozostawić nawet pod domem; gdy jest gra strefą, z konta aplikacji ściągana jest ograniczona stawka za wypożyczenie sprzętu – 5 zł. Kiedy będzie w Kołobrzegu? Przekonamy się niebawem, tym bardziej, że miasto, oprócz kolei w układzie wypożyczania ma także powiększyć liczbę samych stacji. Do tematu wrócimy.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments