Czy można wiercić i jakie są narzędzia do otworów?

Tanie wiertarki Wejherowo

Prasówki

Czy można wiercić a jakie są narzędzia do otworów?

Wiertła są to narzędzia przeznaczone do prowadzenia luków w doskonałych materiałach, za pomocą wiertarki pionowej, frezarki bądź tokarki. W sztuce wierteł stosowane są najczęściej trzy metody: frezowanie, walcowanie oraz szlifowanie. Szlifowanie daje nam większą wartość narzędzia, a jednak i dość większą wartość. Metodą walcowa wykonywa się głównie wiertła z chwytem walcowym.

Tanie wiertarki Debrzno

Podział i zmiany wierteł do metalu w obróbce skrawaniem

zobacz również Szkoła Koszalin

Podział wierteł ze względu na wykorzystanie dotyczy:

wierteł ogólnego przeznaczenia
wierteł specjalnego przeznaczenia, wiertła płaskie, wiertła do poważnych otworów,do otworów kwadratowych oraz o nakiełków.

Ze względu na temat dzielimy wiertła na:

wiertła jednolite, wykonane ze zwykli szybkotnącej HSS,która zapewnia długą żywotność narzędzia, powodują one na daleką pozycję w ciągli konstrukcyjnej jak również staliw do twardości 30 HRC
wiertła budowane w sposób były, z serią roboczą ze zwykli szybkotnącej lub z ostrzami z węglików spiekanych
wiertła tworzone z płytkami wieloostrzowymi

Wiertła do metalu dzielimy również ze względu na budowę części chwytowej dzieli się wiertła z środkiem:

walcowym gładkim
walcowym z zabierakiem
stożkowym Morse’a

Część chwytowa wierteł z serią roboczą ze zwykli szybkotnącej jest dokonywana ze zwykli konstrukcyjnej wyższej wartości ogólnego przeznaczenia. Korpus wierteł z serią roboczą z węglików spiekanych jest wytwarzany ze zwykli węglowej narzędziowej lub stali stopowej narzędziowej do akcji na zimo. Tanie wiertarki Debrzno

Wiertła HSS posiadają twardość według skali Vickersa 62 HRC. Natomiast wiertła kobaltowe z chwytem walcowym HSSE posiadają twardość 64 HRC, potrafią one realizować obróbkę w środkach do twardości 37 HRC i posiadają wysoką zgody na znaczne temperatury, dzieki dlaczego istnieje drogę wykonywania funkcji w ciągli nierdzewnej jak także w żeliwie.

Wiertła do metalu z chwytem walcowym mają różną długość, stawiają one od wierteł zwykłych DIN 338 aż po wiertła do metalu długie DIN 340 jak również wiertła bardzo duże do metalu DIN1896. Tanie wiertarki Debrzno

Wiertła długie do metalu takie jak DIN 340 dostarczają do:

wykonywania otworów tak by nie był poddawany dalszej obróbce
do dalszej obróbki, jak np. otw,or poddawany jest: rozwiercany, wytaczany lub gwinowany

Wykonywane głównie ze zwykli szybkotnącej HSS o mocy 62 HRC lub ze zwykli HSSE z dodatkiem kobaltu (5%) o mocy 64 HRC. Obecność kobaltu w narzędziu wpływa bardzo korzystnie na jego moc jak również oferta roli w ciągli, stali nierdzewnej, staliwie oraz żeliwie. Wiercenie głębokich otworów o wysokiej średicy staje się bezproblemowe. Jednak cena narzędzi kobaltowych jest dokładnie większa.

Jak możemy zamocować wiertło a czym zatem przygotować

Istnieje wówczas uchwyt wiertarski zalecany indywidualnym klientom jak również mocnym zakładom, istnieje wówczas uchwyt wiertarski, który w śród innych daje się w śród innych doskonałą wartością wykonania. Takie działanie uchwytu umożliwia wykonywanie pracy komfortowo nawet jeśli warunki obróbki są dość trudne.Uchwyt jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, potrafi istnieć brany do wiercenia w innych materiałach takich jak np. drewno, potrafi istnieć brany do praz powiązanych z wkręcaniem bądź wykręcaniem ,śrub w czystą oraz lewą stronę też do produkcji udarowych. Tanie wiertarki Debrzno

W własnym sklepie jesteśmy uchwyty wiertarskie samozaciskowe nie wymagające użycia kluczyka do mocowania wiertła. By zmocować wiertło wystarczy obrócić jego obudowę po czym zbliżyć szczęki samocentrujące do uchwytu wiertła.

-zakres mocowania d – 1-16 mm

-długość całkowita L – 98 mm,

-średnica uchwytu D- 48 mm,

-przeprowadzony w zasadzie ISO 9001- DIN 238

Jakie są najlepsze mocowanie wierteł ?
wiertła kręte- do otworów do średnicy od 3 do 30 mm, ważna ich przechodzić do wiercenie bądź pogłębiania otworów drewnie.
wiertła płaskie- tak zwane wiertła piórowe, dają większe otwory, ich konstrukcja stawia się z dwóch ostrzy ułożonych prosto.
wiertla spiralne- tak zwane świdry, dostarczają do wywiercania głębokich otworów o dużych średnicach, przedstawia on więcej rów, który prowadzi wióry.
wiertła HSS – wykonane są ze zwykli szybkotnącej, obraca się do prac w metalu, drewnie jak również ciałach sztucznych
wiertła stożkowe- podawany w jasnym rozwiercaniu oraz nawiercaniu blach
wiertła walcowe- inaczej określane tradycyjne, są dość prostymi wiertłami z uchwytem walcowym. Tanie wiertarki Debrzno

Zobacz również Czy można wiercić i jakie są narzędzia do otworów?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments