Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na startu tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie ostatnie najważniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma nastąpić na startu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wychodzi z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim znajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wyróżniać dobra forma architektoniczna z sporą sumą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz jeszcze dojazd do codziennego światła, co da obniżyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie i odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W centralnym okresie zostaną stworzone prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w rozwoju drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i sprawienie zewnętrznych terenów zielonych i elementów drobnej architektury. Zakończenie rzeczy ma zajść w II kwartale 2021 r.

– Z wycieczki na skomplikowane warunki gruntowe, w liczbie kolejności grane będą zaparcia i komunikacje gruntu. Wspólnie z wspólnikiem będziemy robić nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy swoje dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili dokonać optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i konstrukcje i ruszyć z konkretną budową obecnie na wiosnę. Będzie obecne teraz kolejny obiekt handlowy w własnym portfolio, więc jestem gotowy, że proces budowy przebiegnie szybko i dobrze, a całość bronienie się kolejnym potwierdzeniem naszych umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w pobliżu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments