WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prosta i Prawd i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najbliższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w ostatniej historii prosił, na spotkaniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda wspominałem o działalności ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która dotyczy nie tylko korzyści dla niemowlęta i młodzieży z świecie i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział więcej w mało projektach charytatywnych skierowanych do głów najbardziej wymagających. – Duzi on wartości charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest nieodzowne do działania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Cierpiąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zużyciu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest lekarstwem dla nas, żeby mogli robić pracowania dla niemowlęta, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z racji, które Caritas chce zakupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dojazd do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość skorzystania tych zakresów do punktów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu mieli wiele wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a dodatkowo programy na przyszłość. – Dają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a potem sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Danie na aktualny temat wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do historii gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych działek, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do wniosku uchwały poprawkę, która idzie na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że nastąpi w ostatniej historii podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments